Banka mi odmítla půjčit. Na koho se mám obrátit?
- angelo
- 2
- 516
Dostali jste se do nepříznivé finanční situace a nutně potřebujete menší, či větší finanční obnos? Měli jste v minulosti problémy se splácením půjčky nebo vaše jméno „zdobí“ rejstřík dlužníků? V tom případě počítejte s tím, že vám banka s největší pravděpodobností nepůjčí.
Existují však další alternativy, díky kterým můžete získat zajímavé finanční částky i v případě, kdy nechcete dokazovat výše svých příjmů nebo máte zápis v registru dlužníků. Ano, tušíte správně, hovoříme o tzv. nebankovních půjčkách, které v dnešní době poskytuje řada soukromých firem a společností.
Charakteristika nebankovní půjčky
Jak již název napovídá – tento druh půjčky není poskytován bankovními domy, nýbrž soukromými fyzickými osobami nebo firmami. Největší předností takovýchto půjček je bezpochyby jejich dostupnost.
Zápis v registru dlužníků, neochota prokazovat výši svých příjmů nebo absence ručitele není pro poskytnutí nebankovní půjčky ve většině případů překážkou. Žádost o půjčku nejčastěji představují internetové formuláře, jejichž vyplňování vám nezabere více, než pár minut. Následně vás budou kontaktovat pracovníci konkrétní instituce a domluví s vámi detailnější podmínky.
Výhody a nevýhody nebankovních půjček
Jak již bylo výše zmíněno, největší předností nebankovních půjček je bezpochyby jejich snadná dostupnost. Mezi další výhody se řadí také rychlost poskytnutí finančních prostředků. Existují expresní půjčky, díky kterým můžete mít finanční prostředky v rukou nebo na bankovním účtu do několika hodin. Zpravidla však trvá cca 3 dny, než vám budou finanční prostředky poskytnuty.
Nevýhodou nebankovních půjček je jejich poměrně vysoký úrok. Pokud budete se splácením půjčky pozadu, připravte se na nemalé sankce, které se mohou vyšplhat k opravdu nehezkým finančním částkám. Jestliže vám však banka nepůjčí a jinou možnost na získání finančních prostředků nemáte, jsou nebankovní instituce poslední možností.