Kdy je nejlepší žádat o půjčku?

Počítáte každou korunu a hrozíte se posledních dnů před výplatou? Potřebujete půjčit menší, či větší finanční výpomoc a nevíte, na koho se obrátit? Efektivním řešením mohou být bankovní i nebankovní půjčky. Každý z těchto poskytovatelů půjček má svá pro a proti. Kdy vám bude poskytnuta půjčka u banky a kdy se naopak obrátit na nebankovní instituci? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Kdy požádat o půjčku banku?

Většina spotřebitelů jde s prosbou o finanční výpomoc v první řadě do banky. Zde jsou však podmínky pro poskytnutí půjčky nebo úvěru poměrně přísné. Bankovní úředník bude zkoumat to, zda se vaše jméno nenachází v registru dlužníků i to, jestli je váš současný příjem dostatečný. Nejpříhodnější dobou pro žádost o půjčku u banky je tedy období, kdy je váš plat pravidelný a převyšuje alespoň průměrnou mzdu ČR. Mějte na paměti také to, že banka vám půjčku neschválí v případě, že jste zaměstnaní na dobu určitou nebo se právě nyní nacházíte ve zkušební době. O bankovní půjčky většího rozsahu je nutno zažádat společně s další osobou – manželem/manželkou nebo jiným ručitelem.

Kdy požádat o půjčku nebankovní instituci?

Přísné podmínky, které banky pro své klienty nastavují, bohužel často vedou k zamítnutí žádosti o půjčku. Důvodů může být hned několik – nedostatečný příjem, záznam v registru dlužníků, problémy se splacením půjček v minulosti nebo řada jiných skutečností. V této situaci již nezbývá nic jiného, než požádat o pomoc nebankovní instituci. Doba, kdy je nejvhodnější tyto instituce o půjčku žádat, není nijak vymezená. Nebankovní půjčky vám mohou být poskytnuty i v případě, že máte záznam v registru dlužníků, váš příjem není dostatečný nebo jste nesehnali ručitele. O nebankovní půjčku můžete zkrátka požádat kdykoli a vaše šance na její kladné vyřízení je v tomto případě opravdu vysoká!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *