3 tipy před uzavřením krátkodobé půjčky
- angelo
- 0
- 425
Jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná. Že přesně nějak takto vypadá vaše aktuální finanční situace? Pak – stejně jako značná většina české populace sáhnete po nějaké té krátkodobé půjčce. Krátkodobé půjčky můžete čerpat ve formě tzv. půjček před výplatou, kdy vám bude na účet připsán menší finanční obnos, který má pokrýt nevyhnutelné náklady menšího rozsahu (nájem, školné, paušál apod.). Na co byste si však měli před samotným uzavřením krátkodobé půjčky dávat pozor? To se dočtete na následujících řádcích.
Tip č. 1 – maximum informací je základ
Nabídek na poskytnutí krátkodobé půjčky je na našem trhu nepřeberná spousta. Základní rozdělení hovoří o půjčkách bankovních a nebankovních. Nedávejte však na první dojem a nesjednávejte si hned první půjčku, která se vám dostane tzv. „pod ruku“, mohli byste se totiž šeredně spálit. Raději si o dané společnosti najděte maximum dostupných informací, pročtěte internetová fóra, ptejte se na zkušenosti nebo oslovte své známé a poptejte se, zda neví o spolehlivé finanční instituci, která by mohla také vám pomoci vyřešit nepříjemnou finanční situaci, ve které se právě nacházíte.
Tip č. 2 – žádné poplatky předem
Pokud někde narazíte na společnost nebo soukromníka, který vám naslibuje hory doly, ale zároveň po vás bude požadovat nějaký ten finanční obnos ve formě poplatku předem, který má pokrýt např. administrativní náklady spojené s vyřízením půjčky, mějte se na pozoru a v žádném případě nikomu nic dopředu neplaťte. Mohlo by se totiž stát, že byste neviděli ani zaplacenou zálohu, ani slíbenou půjčku.
Tip č. 3 – Čtěte smlouvy až do konce
Konečně jste našli společnost, která by vám mohla pomoci dostat se z prekérní finanční situace? Gratulujeme! Pokud sedíte na smlouvou určenou k podepsání, ani v této chvíli neztrácejte na obezřetnosti. Čtěte smlouvy do konce, zaměřte se na poznámky pod čarou i drobné písmo. Pokud něčemu nerozumíte, nebojte se zeptat nebo smlouvu prokonzultujte s někým, kdo se v dané problematice orientuje.