Rychlo-půjčky bez ručitele – na co si dát pozor?

3Potřebujete půjčit okamžitě větší, či menší finanční obnos? Situace, ve které se aktuálně nacházíte, vyžaduje operativní řešení a vy nevíte, na koho se s prosbou o finanční výpomoc obrátit? Naději můžete spatřit v rychlých půjčkách bez ručitele. Pokud se takto rozhodnete řešit svou aktuální situaci, dejte si pozor na pár věcí, které by vás mohly dostat do nepěkného maléru.

Pozor na netransparentní nabídky

Ještě před tím, než se rozhodnete oslovit společnost s žádostí o půjčku, zjistěte si o ní maximum všech dostupných informací. Zapátrejte v internetových diskuzích, zeptejte se známých, kteří mají s úvěry a půjčkami něco společného a v neposlední řadě si také pročtěte reference klientů, kteří již služeb společnosti využili. Jedině tak získáte jistotu, že svou důvěru nevložíte do pochybné společnosti, která vám přinese spíše ztrátu, nežli užitek.

Nikdy nikomu nic neplaťte předem

Narazili jste na společnost, která po vás požaduje finanční zástavu nebo jakýkoli druh „administrativního poplatku“? Pak se mějte na pozoru! S největší pravděpodobností se totiž jedná o podvodnou firmu, která zmizí okamžitě, jakmile od vás obdrží zálohu nebo poplatek za zprostředkování.

Čtěte smlouvy až do konce

Chtějí zástupci společnosti uzavírat smlouvu u vás doma? Pak je něco špatně. Od takové smlouvy se totiž dle aktuálně platných právních norem velmi špatně odstupuje. Raději společnost navštivte v její pobočce nebo si domluvte schůzku na nezávislém místě. Nepodepisujte smlouvy bezhlavě, ale naopak si je důkladně pročtěte od začátku až do konce. Nevynechávejte poznámky pod čarou, kurzívy ani miniaturní odstavce, ve kterých se může skrývat spousta zásadních informací. Pokud něčemu ve smlouvě nerozumíte, nebojte se zeptat nebo si vyžádejte dokumenty k důkladnému prozkoumání a prokonzultujte je s právníkem nebo jiným odborníkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *