Jak získat tu nejvýhodnější půjčku?

Potřebujete půjčit větší, či menší finanční obnos? Nevíte, kam pro půjčku zamířit ani jak se zorientovat v džungli finančních produktů? Podlehli jste moci reklamy nebo sázíte na serióznost časem i řadou spokojených klientů prověřené banky ve svém okolí? I zde platí známé české přísloví „dvakrát měř, jednou řež“. Vybírejte si poskytovatele půjčky obezřetně, v opačném případě by na vás mohlo čekat nepříjemné překvapení v podobě podvodníků nebo nepřiměřeně vysokých úroků, které mohou v krajním případě vést k exekuci.

Praktické rady a tipy pro výběr poskytovatele půjčky

Jako první zřejmě řešíte, zda zajít pro půjčku do banky nebo dát raději přednost nebankovnímu poskytovateli. Obecně platí, že banka je v pozici věřitele méně ochotná, než společností tolik zatracované nebankovní instituce. Z čeho pramení jistý skepticismus a nedůvěra k nebankovním institucím? Zejména z neznalosti a pohodlnosti dlužníka, který se nechá uchlácholit „reklamním svědectvím“ a skočí na lep první nebankovní společnosti, kterou v reklamě opěvují. Nepodléhejte tedy tlaku médií. Ne každá propagovaná půjčka může být zaručeně nejvýhodnější a nejlepší – jak to mnohdy usměvaví bankovní i nebankovní poradci slibují a propagují. Věřte raději svému vlastnímu rozumu, případně referencím, které získáte na internetu, či v okolí svých známých.

Pozor na čísla a bianco směnky

Vyvarujte se půjčkám, jejichž RPSN činí více, než 100 %. Takovou půjčku si vezměte jen v krajní nouzi, placené úroky vás i tak nepříjemně překvapí. Vyvarujte se také bianco půjčkám, které stát hodlá v tomto roce s největší pravděpodobností zakázat. Bianco půjčkou může být takřka cokoli – od strojeně nadepsaného tiskopisu, přes ubrousek, až po pivní tácek. Stačí jeden váš podpis a cesta do pekel se vám ukáže v celé své kráse. Vždy jednotlivé finanční produkty pečlivě prozkoumejte, čtěte smlouvy i poznámky pod čarou a dané produkty srovnejte s několika dalšími. Jenom tak získáte jistotu, že je váš výběr půjčky správný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *