Na co byste neměli zapomenout, než si zažádáte o úvěr na auto

Na co byste neměli zapomenout, než si zažádáte o úvěr na auto

Na co byste neměli zapomenout, než si zažádáte o úvěr na autoZažádat si o půjčku je v dnešní době tak snadné, jako například zajít do obchodu pro pečivo. Nikdo už nad tím ani nepřemýšlí, jen prostě podepíše smlouvu a jde nakupovat. Avšak u koupě automobilu by to mělo být jiné! Proč? A na co byste neměli zapomenout? To se dozvíte z následujících řádků!

1. Vybrat správný typ auta

Jako první určitě musíte dobře promyslet, jaké auto si vlastně koupíte. Není totiž auto jako auto. Na trhu můžete najít zbrusu nová, zánovní či ojetá. Každé má své plus a minus, každé svou cenu a každé i svou spotřebu. Musíte tedy hledět na všechny parametry, aby se vám koupě auta na půjčku skutečně vyplatila. Informujte se dopředu, jakou skutečnou spotřebu má vámi vybraný model, kolik budete muset platit za povinné ručení a jaké jsou další nutné provozní náklady. To jsou totiž všechno položky, jež budete muset spolu s půjčkou platit a to všechno vás může přivést do finančních problémů.

2. Vybrat správnou výši půjčky

S tím souvisí i samotná výše půjčky. Máte-li alespoň něco málo našetřeno, nepůjčujte si na celou cenu auta, ale pouze na nějakou její část. Budete tak splácet méně a kratší dobu. Navíc čím menší je půjčená částka, tím menší je také ve výsledku přeplacená částka. Rozhodně se nejdřív poraďte se všemi blízkými, kteří by vám teoreticky mohli finančně pomoct a až potom sáhněte po půjčce. Pro ni vyhledejte nejlépe prověřenou a profesionální banku, kde se nesetkáte s žádným podvodem, ale pouze se seriózním jednáním.

3. Vybrat správnou délku splácení

V neposlední řadě je také nutné dobře promyslet délku splácení. Ta se váže jak s částkou, jež si můžete dovolit ukrojit ze svého měsíčního rozpočtu, tak i s připočtením povinného ručení, pohonných hmot a provozních nákladů na auto. Navíc myslete na to, že čím delší doba splácení, tím vyšší přeplacená částka. Vybírejte tedy s kalkulačkou v jedné ruce a s výpisem všech výdajů v ruce druhé. Jen tak si skutečně dobře vyberete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *