Půjčky se zástavou nemovitosti: komu jsou určeny a jaká rizika s sebou nesou?
- angelo
- 0
- 623
Rekonstruujete byt či dům, chcete koupit nový automobil nebo jednoduše potřebujete pokrýt větší výdaj, a proto se poohlížíte po nějaké větší půjčce? V takovém případě by vaši touhu mohly uspokojit půjčky se zástavou nemovitostí, které nabízí jak banky, tak nebankovní společnosti. Na první otázku, uvedenou v titulku tohoto článku jsme si tedy již odpověděli, nyní nám zbývají rizika, jež jsou s tímto finančním produktem neodmyslitelně spojená.
Půjčky se zástavou nemovitosti u banky
Ty jsou zpravidla méně rizikové, než půjčky se zástavou nemovitosti u nebankovní společnosti. Vždy ovšem mějte na paměti, že tento typ půjček vás i vaši rodinu může přivést na buben. V případě pozdního splácení nebo tehdy, dostanete-li se do finanční tísně, vám totiž může být zabavena střecha nad hlavou. Pokud do banky přijdete a o tuto půjčku požádáte, pak bude potřeba absolvovat krátký pohovor s bankovním úředníkem, který po vás bude s největší pravděpodobností požadovat doklad výše příjmu, ale i znalecké posudky, jež dokazují skutečnou hodnotu nemovitosti. S největší pravděpodobností vám půjčku neschválí tehdy, budete-li mít záznam v registru dlužníků nebo nepříliš uspokojivou finanční minulost.
Půjčky se zástavou nemovitosti u nebankovní společnosti
Jak jsme již zmínili výše, tento typ půjček u nebankovních poskytovatelů je o něco rizikovější, než ten samý produkt u banky. Zpravidla nemusíte natrefit na solidní společnost, ale na podvodníka, který vám nechá podepsat dobře postavenou smlouvu, či rozhodčí doložku o střechu nad hlavou přijdete, aniž byste řekli „švec“. Proto při výběru nebankovní půjčky se zástavou nemovitostí hledejte takovou společnost, která na našem trhu již nějakou dobu působí a může se pochlubit spokojenými klienty.