Zařiďte si ihned soukromou půjčku bez poplatku

1Předvánoční čas je pro mnohé z nás obdobím shonu, stresu a nedostatku financí. Z čeho zaplatit nájem, z čeho rodinný nákup a jak ještě ušetřit na dárky pro celou rodinu? To je problém, se kterým se pár měsíců před Vánoci potýká drtivá většina z nás. Pokud je to i váš případ a nemáte moc možností, jak tuto nelehkou situaci řešit, s největší pravděpodobností budete hledat někoho, kdo vám bude ochoten trošku naplnit peněženku nebo bankovní konto. V případě, že nesplňujete poměrně přísné podmínky stanovené bankou a nepůjčí vám ani nebankovní společnosti, sáhnete po půjčce od soukromníka. Jaká úskalí s sebou taková soukromá půjčka přináší a má vůbec nějaké výhody? Na to se podíváme o pár řádků níže.

Pozor na podvodníky!

Za maskou ochotného soukromého poskytovatele půjček se může schovávat vychytralý podvodníček, který nechce pomoci vám, nýbrž své vlastní peněžence. Dávejte si proto pozor na soukromé inzeráty, na které narazíte v novinách nebo na internetových serverech. Pokud to bude alespoň trošku možné, vždy si o dané osobě zjistěte maximum všech možných informací. Pátrejte v diskuzích, na internetu a zkuste se poptat i známých, zda ve svém okolí neví o někom, kdo by vám mohl poskytnout menší, či větší finanční injekci.

Mají půjčky od soukromníků také nějaké klady?

Rozhodnete-li se pro půjčku u soukromníka, ve většin případů po vás nebude vyžadovat poplatek za zpracování nebo vedení úvěru, na který můžete narazit i celé řady bank i nebankovních poskytovatelů. Pokud po vás bude chtít soukromý poskytovatel nějaké peníze předem a tento „poplatek“ skryje třeba za nutný administrativní výdaj, rychle od takové osoby ruce pryč. S největší pravděpodobností totiž máte opět tu čest s podvodníkem, který zmizí s vašimi penězi, a vy jej už nikdy neuvidíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *