Kde půjčí i když máte zápis v registru?

ID-10020272I když si dnes můžete vybrat z mnoha bankovních i nebankovních úvěrů, ne každému žádost o půjčku schválí.

Téměř každý z poskytovatelů půjček se totiž snaží prověřit si žadatele o půjčku, aby dokázali odhalit budoucí neplatiče a vyhnout se tak problémům s nezaplacenými dluhy. Jedním ze způsobů, který k tomu používají, je nahlížení do registrů dlužníků.

Registry dlužníků jsou seznamy klientů, kteří neplatili dluhy či účty firmám a to nejen z finančního sektoru. Dnes už se můžete do registru dostat například tak, že nebudete platit paušál za mobil anebo zaplatíte pozdě doplatek či zálohy na energie. Jakmile se však do registru dostanete a budete si chtít půjčit, máte problém.

Do registrů dlužníků totiž nahlíží třeba i firmy jako Home Credit, Cetelem či Provident Financial, takže vás nezachrání ani firmy s tak vysokými úroky. Jedinou možností pak zůstávají tzv. krátkodobé půjčky před výplatou.

Půjčka do výplaty bez registru

Půjčky před výplatou jsou mikroúvěry, které vám mohou sice zajistit pouze několik tisíc korun, ale právě díky nízké cílové částce je zde prověřování klienta minimální.

Nebankovní společnosti, které nabízí tyhle malé krátkodobé půjčky mají totiž vlastní scoringové systémy, které jsou jiné než hodnotící systémy větších společností. Tím pádem tak můžete projít až ke schválení půjčky například i tehdy, když jste v registru anebo máte někde dluhy. Seznam těchto společností, které vám půjčí bez rizika můžete najít například na novém finančním portálu Vsepujcky.

Při vyřizování žádosti o krátkodobou půjčku vám totiž stačí zadat několik základních identifikačních údajů, uvést vaše vzdělání, případné zaměstnaní a váš příjem. Tyhle informace se prověřují jen minimálně, takže sítem schvalovacího procesu projde mnohem více zákazníků než u spotřebitelských úvěrů.

První půjčka jako bonus zdarma

Poskytovatelé nebankovních sms půjček nejsou ovšem výjimeční jen v tom, že vám půjčku dají i když patříte mezi problémové klienty, ale navíc je zde možnost získat půjčku s 0 % úrokem. Tyhle společnosti se totiž snaží nalákat co nejvíce klientů pod svá křídla a právě proto vám nabídnou testovací půjčku.

Vy si tak můžete půjčit standardně například 5000 Kč aniž byste museli cokoliv přeplatit. Za 30 dnů, před uplynutím doby splatnosti tuhle sumu opět vrátíte a nebankovní společnost vám ještě většinou navýší úvěrový limit.

Nevýhodou je ovšem to, že tenhle bonus platí pouze u první půjčky, pokud si tedy u této firmy půjčíte znovu, úroky už platíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *